azienka płytki hexi 25db6229 0520 085328

Szkło w aranżacjach łazienkowych. Porady i inspiracje

Przez lata przyzwyczailiśmy się do wykładania łazienek tradycyjnymi, ceramicznymi kafelkami i płytkami. A gdyby tak zerwać z tradycją i spróbować całkiem nowej, szklanej aranżacji? Tak, to możliwe, dzięki proponowanym przez nas szklanym panelom! Sprawdź, dlaczego są tak wyjątkowe i które płytki z naszej kolekcji najlepiej będą pasować właśnie do łazienki.

Dlaczego szklane panele są wyjątkowe?

Oferowane przez nas szklane panele składają się z kilku warstw szyby, sklejonych w taki sposób, aby całość była odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz stłuczenia. Szklane płytki posiadają ponadto podwyższoną odporność termiczną oraz mechaniczną. Dostępne w naszej ofercie szklane panele mają przede wszystkim olbrzymi walor dekoracyjny, lecz nie tylko. Stanowią one bowiem doskonały izolator akustyczny i są całkowicie bezpieczne. Jeśli panel się stłucze, szkło nie rozpadnie się na niebezpieczne, drobne kawałki, gdyż w całości utrzyma je specjalna folia. Panele szklane są także niezwykle łatwe w  czyszczeniu. Nie wnika w nie woda ani wilgoć, a także są odporne na ścieranie. Które panele szklane odmienią wygląd twojej łazienki?

Rola szkła w aranżacji twojej łazienki

Z myślą o łazienkach zaprojektowaliśmy specjalną kolekcję szkła malowanego do łazienki. Colorimo Forma, czyli zestawienia szklanych płytek, przygotowane zostały specjalnie z myślą o łazienkach. Kolekcja Colorimo Forma z jednej strony zachwyca swoim oryginalnym, pięknym wyglądem, z drugiej łatwo dopasowuje się kolorystycznie do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Przykuwające geometryczne kształty mogą pokrywać całą ścianę lub stanowić jej element dekoracyjny. Jednak kolekcja Colorimo Forma to nie tylko geometryczne wzory, nadające się do łazienek w stylu minimalistycznym, w których najważniejsze są nie dodatki, ale eleganckie, podstawowe wyposażenie, któremu towarzyszą ciekawe, nietypowe wzory na ścianach. Podczas tworzenia Colorimo Forma bazowaliśmy bowiem również na matowym szkle lakierowanym kolekcji Sati. Jednolite, gładkie, matowe powierzchnie idealnie sprawdzą się w bogato urządzonych łazienkach. Kolor ścian warto dobrać do koloru dodatków, aby stworzyć jednolitą kolorystycznie całość, oraz do wielkości pomieszczenia. Do dużych, przestronnych łazienek polecamy kolory ciemniejsze, jak czarny kawowy czy szmaragdowy, do niewielkich pomieszczeń natomiast rekomendujemy kolory jasne: błękitny, pudrowy róż, gołębi czy białe. Matowe, jasne szkło, w połączeniu ze szkłem lakierowanym z połyskiem optycznie powiększy łazienkę i sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądać niezwykle elegancko i luksusowo. Panele szklane, matowe lub błyszczące, doskonale sprawdzą się jako materiał do wyłożenia ścian w łazience. W kabinach prysznicowych z kolei, gdzie temperatura jest dużo wyższa i gdzie ryzyko uszkodzenia paneli jest dużo wyższe, najlepiej zastosować także dostępne w naszej ofercie szkło hartowane.