panele szklane

Gdzie kupować panele szklane do kuchni?

Panele szklane do kuchni doskonale zastąpią tradycyjne płytki ceramiczne. Można je kupić w popularnych marketach budowlanych, jednak najlepszym rozwiązaniem będzie ich zakup bezpośrednio od producenta lub w punktach dystrybucji.

Sprawdź, czym są panele szklane, jakie są ich zalety i jakie szkło lakierowane posiadamy w naszej ofercie.

Czym są panele szklane?

Szklane panele do kuchni wykonywane są ze szkła float, ornamentowego lub matowego, które podczas procesu produkcji pokrywane są z jednej strony jednolitą warstwą lakieru. Pamiętaj, żeby podczas montażu paneli szklanych uszczelnić przestrzenie między szkłem a ścianą silikonem, a szczególnie wokół otworów pod gniazdka. Usuniesz w ten sposób nierówności oraz wypełnisz powstałe szczeliny.

Jakie są zalety szklanych paneli kuchennych?

Panele szklane mają przede wszystkim walor dekoracyjny – wyłożona nimi kuchnia zyskuje oryginalny, elegancki i niepowtarzalny wygląd. Jasne odcienie paneli polecamy zwłaszcza do małych kuchni. Dzięki białym lub beżowym płytkom kuchnia stanie się optycznie bardziej przestronna i lekka.

Panele szklane do kuchni mają nie tylko walory dekoracyjne, lecz również użytkowe. Ściana kuchenna, wyłożona szklanymi panelami, jest łatwa w czyszczeniu. Do szkła nie przywierają zanieczyszczenia, nie wnikają w niego tłuszcze oraz woda. Ponadto szklane panele kuchenne są odporne na ścieranie, i doskonale ochraniają ściany przed zabrudzeniami oraz wilgocią. Aby panele utrzymać w czystości, wystraszy od czasu do czasu przetrzeć je płynem do szyb.

Jakie panele szklane mamy w naszej ofercie?

W naszej ofercie posiadamy bogaty wybór szklanych paneli do kuchni, dzięki którym stworzysz unikalną kompozycję. Proponowane przez nas panele charakteryzują się różnymi rodzajami wykończenia powierzchni, które może być standardowe, satynowe, z teksturą, z teksturą trójwymiarową lub z nadrukiem. Wykończenia standardowe to gładkie, jednokolorowe płytki w kolorach:

  • truskawkowym,
  • miodowym,
  • jagodowym,
  • śliwkowym,
  • czekoladowym.

Pozostałe kolory to waniliowy, bananowy, perłowy, biały, kredowy, popielaty, grafitowy, stalowy, czarny i srebrny. Z wykończeń satynowych polecamy Państwu kolor pudrowego różu, który doskonale sprawdzi się przede wszystkim w salonach oraz sypialniach. W naszej ofercie posiadamy także szkło lakierowane z teksturą, łączące w sobie trwałość i solidność z łagodnym oraz ponadczasowym designem. Miękka, trójwymiarowa powierzchnia jest odporna na zarysowania oraz na ślady odcisków palców. Ciekawą propozycją jest także szkło lakierowane z nadrukiem, doskonałe na okładziny ścienne i fronty szaf. Bazę do jego produkcji stanowi szkło ornamentowe.