colorimo soft black white af2e3d08 1012 080703

Unikatowe szkła lakierowane ze strukturą powierzchni?

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych płytek łazienkowych czy kuchennych jest unikatowe szkło lakierowane. Sprawdź w naszym wpisie, czym się charakteryzuje oraz jakiego rodzaju wykończenie powierzchni może posiadać.

Czym charakteryzuje się szkło lakierowane?

Szkło lakierowane to arkusze zwykłego szkła, malowane z jednej strony. Dostępne są w różnych wymiarach, także na zamówienie, w różnych kolorach oraz w różnych grubościach, oscylujących w przedziale od 4 do 10 milimetrów. Najbardziej odporne na wysokie temperatury będzie szkło hartowane i to właśnie ten rodzaj szkła polecamy do kuchni.

Kolejnym walorem unikatowego szkła lakierowanego jest jego oryginalność i ponadprzeciętna estetyka. Szkło zastąpi z powodzeniem tradycyjne płytki ceramiczne czy farbę, odmieniając wygląd wnętrza. Stwarza także olbrzymie możliwości dekoracyjne: dzięki szerokiej gamie barw, różnym rodzajom wykończenia oraz możliwości zaprojektowania na szkle dowolnego napisu, wyczarujesz niepowtarzalną kompozycję! Jej efekt możesz dodatkowo wzmocnić światłami LED.

Ponadto szkło lakierowane do łazienki jest niezwykle łatwe oraz wygodne w czyszczeniu. Wszelkie zabrudzenia i plamy z tłuszczu usuniesz przy pomocy płynu do szyb, acetonu lub octu. Takie szkło doskonale nadaje się zarówno do pomieszczeń szczególnie narażonych na wodę oraz zabrudzenia, takich jak łazienka czy kuchnia, jak i do sypialni oraz salonów.

Jaką strukturę powierzchni może mieć szkło lakierowane?

Oferowane przez nas szklane płytki mają pięć rodzajów wykończenia powierzchni:

  • standardowe,
  • satynowe,
  • z teksturą,
  • z teksturą trójwymiarową,
  • z nadrukiem.

Wykończenia standardowe cechuje bardzo szeroka palet barw, wśród których znajdują się kolory: truskawkowy, miodowy, błękitny, jagodowy, śliwkowy, czekoladowy, kawowy, waniliowy, bananowy, perłowy, biały, kredowy, popielaty, grafitowy, stalowy, czarny i srebrny. Ten typ wykończenia polecamy przede wszystkim do kuchni i łazienek. Wykończenie satynowe z kolei doskonale sprawdzi się w salonach oraz w sypialniach – Państwa uwadze polecamy zwłaszcza odcień pudrowy róż. Dostępne w naszej ofercie szkło lakierowane z teksturą to natomiast unikatowy materiał, który łączy w sobie trwałość i solidność z łagodnym oraz ponadczasowym designem. Dzięki niemu całość sprawia wrażenie miękkiej, trójwymiarowej powierzchni, która jest odporna na zarysowania i na której odciski palców są niewidoczne. W naszej ofercie posiadamy także szkło lakierowane z nadrukiem, doskonałe na okładziny ścienne i fronty szaf. Bazą szkieł z nadrukiem są szkła ornamentowe, dlatego możecie je Państwo również poczuć dotykiem.