Panele szklane do salonu

Kiedy myślimy o materiałach wykorzystywanych do aranżowania salonu szkło nie jest ani pierwszym, ani oczywistym skojarzeniem. W tym między innymi tkwi jego siła i przewaga nad innymi materiałami. Panele szklane do salonu mogą być bowiem znakomitą alternatywą dla innych materiałów i metod wykańczania wnętrz. Możemy użyć go w formie frontów do mebli, okładzin ściennych, blatów, półek itp. To rozwiązanie niebanalne i nieopatrzone. Bogata oferta lakierowanego szkła Colorimo sprawia, że niezależnie od tego, w jakim stylu chcecie Państwo urządzić swój salon – u nas znajdziecie coś dla siebie. Wybierając szkło lakierowane do salonu nie musicie iść na żadne kompromisy: estetyka idzie tu w parze z trwałością, zaś niebanalne rozwiązania – z praktycznością i łatwością utrzymania w czystości.

Urządzanie pokoju dziennego

W wielu domach i mieszkaniach pokój dzienny (salon) to pomieszczenie, które pełni funkcję centrum życia rodzinnego. W nim spędzamy wspólnie czas, poświęcając go na różne aktywności. To miejsce zabawy, wypoczynku przed telewizorem (niejednokrotnie w towarzystwie zwierząt), wreszcie przyjmowania gości. Dlatego urządzając go warto podejmować przemyślane i świadome decyzje oraz przestrzegać kilku zasad. Wśród nich m.in. tych związanych z:

  • dopasowaniem oświetlenia do stylu życia domowników,
  • dopasowaniem użytych materiałów do tego, czy w domu są zwierzęta (w takim przypadku szkło lakierowane do pokoju dziennego sprawdzi się znakomicie),
  • postawieniem na tylko jeden dominujący element (najczęściej jest to albo zestaw wypoczynkowy, albo meble; jeśli każdy z nich będzie mieć mocny, wyrazisty charakter, pomieszczenie, zwłaszcza niewielkie, może sprawiać wrażenie zagraconego i przytłaczającego).

Wskazówek dotyczących sposobu urządzania pokojów dziennych jest wiele. Przydadzą się nam one również wtedy, gdy wybieramy panele szklane do swojego salonu.