kobieta w windzie

Szkło dekoracyjne w windzie jako rozwiązanie dla biur

Panele szklane znajdują zastosowanie w wielu pomieszczeniach, rozpoczynając od kuchni i łazienki, a kończąc na jadalni i biurze. Coraz więcej inwestorów instaluje szkło także we wnętrzach windy. Dowiedz się, jakie są zalety zastosowania szkła w windzie. Przeczytaj nasz krótki artykuł.
Szkło hartowane jest uniwersalnym materiałem, które jest niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Ma gładka powierzchnie, łatwo więc je odczyścić. Te zalety sprawiają, że pojawia się coraz częściej także w biurach, a w szczególności we wnętrzu wind. Wyposażone w nie windy nie przypominają w niczym tych z okresu budownictwa lat 90. Wyglądają elegancko i czysto, a dodatkowo powiększają optycznie pomieszczenie. W takich windach łatwo jest utrzymać porządek, nie narażasz więc gości na nieprzyjemne zapachy. Dla biur ma to kolosalne znaczenie, szczególnie jeśli często organizują spotkania biznesowe. Piękna winda, podobnie jak fasada biura to wizytówka firmy, która może przesądzić o dalszej współpracy. Oczywiście przed montażem trzeba uwzględnić wszystkie warunki techniczne windy i parametry techniczne szkła.

Jak dobrać rodzaj szkła do windy?

Panele szklane występują w wielu kolorach i odmianach – matowej, satynowej, z połyskiem, wzorzystej. Jeśli zależy ci na powiększeniu optycznym pomieszczenia lub nadaniu mu wyjątkowego szyku, zdecyduj się na szkło z połyskiem. Szkło matowe nada windzie bardziej stonowany i spokojny charakter.
Inwestorzy zazwyczaj wybierają do windy spokojne kolory. Modne są ostatnio wszystkie odmiany szarości. Dobrze będzie wyglądać też biały, kremowy lub granat, choć przy jasnych kolorach musisz pamiętać o częstym myciu windy. Jeśli chcesz nieco ocieplić wnętrze, zastosuj ciepłe barwy. Ciekawym pomysłem może być wykorzystanie koloru z logo firmy. Oryginalna winda również może pełnić funkcję gadżetu reklamowego. Różowy, fioletowy, zielony? O ile komponuje się z kolorami firmowymi i pozostałymi pomieszczeniami w przedsiębiorstwie, można je zastosować.