szko sciana

Szkło dekoracyjne polecane wielbicielom minimalizmu

Wnętrza w stylu minimalistycznym nie wychodzą z mody od kilku dekad. Proste, jasne meble, ściany i podłogi podkreślają porządek i czystość. Czy szkło dekoracyjne pasuje do takich wnętrz? Jak najbardziej! Podpowiadamy, jak zakomponować elementy szklane, by podkreślić styl mieszkania.

Panele szklane w salonie, sypialni czy kuchni mogą spełniać różne funkcje. Pionowy wąski panel może pojawić się na ścianie jako ozdoba lub optyczne rozdzielenie pomieszczenia na dwie części. Szkło może być wykorzystane jako elementy mebli, na przykład fronty szafek lub drzwi w szafach. Dobrze prezentuje się też na blatach stolików. Panele szklane do salonu dodadzą wnętrzom elegancji i lekkości. Dzięki nim niewielkie pokoje można optycznie powiększyć. W kuchni i w łazience panele szklane mogą zastąpić tradycyjne płytki, dzięki temu nadasz pomieszczeniom nowoczesny wygląd i łatwiej utrzymasz czystość. Półprzezroczyste szklane drzwi oddzielające salon od jadalni to ciekawe rozwiązanie, które może zapewnić intymność, jednocześnie nie zasłaniając całkowicie obu pomieszczeń.

Jaki rodzaj szkła wybrać do wnętrz minimalistycznych? 

Wnętrza minimalistyczne są zwykle monochromatyczne i jasne. Nie znaczy to, że wszystkie elementy powinny być w jednym kolorze. Urządzenie całego pokoju w kolorze écru sprawi, że poszczególne meble i dekoracje po prostu „znikną”. Raczej więc postaw na dwa, trzy jasne odcienie lub pobaw się fakturą. Możesz wybrać szkło lakierowane matowe, z połyskiem, z trójwymiarową teksturą. Niektóre z nich mają geometryczne wzory. Mogą one stanowić ciekawy akcent dekoracyjny w pomieszczeniach bardzo surowych.

Jak dbać o szkło dekoracyjne? 

Utrzymanie w czystości szkła dekoracyjnego jest bardzo łatwe. Jego gładka powierzchnia sprawia, że brud nie gromadzi się na nim tak jak na powierzchniach porowatych. Jest jednak dość podatne na zarysowania, dlatego nie wolno używać żadnych środków z mikrogranulkami czy kapsułkami trącymi. Dobrze sprawdzają się środki do mycia szkła lub woda z octem oraz miękka ściereczka.