szklo na stol

Jakie standardy musi spełniać szkło do mebli?

Szkło wykorzystywane do produkcji mebli zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Jego walory estetyczne sprawiają, że pojawia się zarówno w kuchni, łazience, jak i salonie, a nawet sypialni. Pozwala ono na nadanie wnętrzu pożądanego charakteru oraz sprawienie, że dane wnętrze będzie oryginalne. Należy jednak pamiętać, że szkło do mebli nieco różni się od innych jego rodzajów. Co je wyróżnia?

Szkło do mebli — przede wszystkim bezpieczeństwo

Każdy materiał wykorzystywany w przemyśle meblarskim musi spełniać określone standardy, aby meble mogły przez długi czas spełniać swoją funkcję i cieszyć oko każdego z domowników. Również szkło do mebli powinno wyróżniać się na tle innych tego rodzaju materiałów określonymi cechami.

Musi być ono bezpieczne. Choć szkło zwykle kojarzy się z materiałem delikatnym, jeśli postawi się na to stworzone z myślą o produkcji mebli, powinno być ono wzmocnione, aby nie ulegało uszkodzeniu przy zamykaniu szafek czy lekkim uderzeniu. Ponadto, jeśli dojdzie do jego zbicia, nie powinno ono rozpadać się na małe, ostre kawałki. Między innymi elementy szkła hartowanego, choć mogą być drobne, nie kaleczą.

Oprócz tego szkło do mebli powinno być również proste w pielęgnacji oraz estetyczne. W przypadku wyboru produktów o odpowiedniej jakości do ich wyczyszczenia powinna wystarczyć wilgotna szmatka z delikatnym środkiem. Wybierając materiał, z którego mają powstać meble do kuchni, trzeba także zwrócić uwagę na to, aby był odporny na wysokie temperatury, czym również charakteryzuje się szkło hartowane. Dzięki temu nawet podczas gotowania nie trzeba obawiać się o szafki czy blaty.

Estetyka szkła do mebli

Warto także zwrócić uwagę na to, jaką farbą zostało pokryte wybrane szkło do mebli, szczególnie jeśli wykonane z niego wyposażenie ma się znaleźć w kuchni lub jadalni. Oprócz tego, że materiał powinien wyróżniać się estetycznym kolorem pasującym do wnętrza, dobrze, jeśli zostanie on uzyskany dzięki wodnym farbom.