sprzatanie

Czy tłuste zabrudzenia nie szkodzą szklanym panelom kuchennym?

Szklane panele umieszczone w kuchni narażone są na wiele zabrudzeń. Oprócz kurzu, który osadza się na meblach oraz dekoracjach w każdym wnętrzu, elementy umieszczone obok miejsca przygotowywania posiłków mogą również zostać zachlapane sosem, zupą czy też tłuszczem. Czy pozbycie się tłustych plam ze szklanych paneli kuchennych jest trudne? Jak to zrobić, aby ich nie uszkodzić?

Tłuste zabrudzenia a szklane panele kuchenne

Najczęściej szklane panele do kuchni są wybierane ze względu na swoją estetykę. Nie ma w tym nic dziwnego — produkty wysokiej jakości zachwycają swoimi kolorami — można wybierać spośród wariantów w stonowanych odcieniach, jak i tych nieco bardziej odważnych. Co więcej, stawiając na produkty pochodzące od sprawdzonego dostawcy, mamy pewność, że panele są pokryte nieszkodliwymi farbami, co jest szczególnie ważne podczas wyboru dekoracji do pomieszczenia, w którym powstają posiłki.

Obawą wielu osób chcących zamontować panele szklane w kuchni są zabrudzenia, których nie sposób uniknąć podczas gotowania. Szczególnie jeśli szkło znajduje się w pobliżu kuchenki lub blatu jest narażone na zabrudzenia, które pozornie są trudne do usunięcia. Pozornie, ponieważ z odpowiednim wyposażeniem bez problemu usuniemy nawet duże, tłuste plamy czy odbicia palców tak, żeby nie został po nich ślad. Dzięki gładkiej powierzchni paneli szklanych nie trzeba długo ich czyścić ani szorować, dlatego doskonale sprawdzą się w każdej kuchni.

Jak czyścić szklane panele kuchenne?

Tak jak zostało powiedziane, czyszczenie paneli szklanych nie jest trudne. Wystarczy wyposażyć się w ściereczkę z mikrofibry oraz delikatny detergent. Istotne, aby nie był to środek zawierający aceton, kwas lub benzynę, które są obecne w silnych płynach do sprzątania. Te mogą w krótkim czasie doprowadzić do zmatowienia powierzchni paneli, a co za tym idzie, zmniejszyć ich estetykę. Jeśli jednak będzie się używać odpowiednich produktów, tłuszcz zostanie usunięty, a panele odzyskają swój doskonały wygląd.