szklo

Czy panele szklane to dobre rozwiązanie do wnętrz w których przebywają zwierzęta?

Panele szklane cieszą się niesłabnącą popularnością. Z powodzeniem są wykorzystywane w kuchniach, łazienkach, a także innych pomieszczeniach, w których mogą one pełnić funkcję ozdobną. Część osób nie decyduje się jednak na ich montaż ze względu na to, że w ich domu przebywają zwierzęta. Czy czworonożni przyjaciele mogą być przeszkodą dla osób chcących urozmaicić wnętrza panelami szklanymi?

Czym są panele szklane?

Szkło to materiał, który daje wiele możliwości aranżacyjnych, a przy tym, jest funkcjonalny oraz elegancki, dlatego doskonale sprawdza się w różnego rodzaju pomieszczeniach. Powstają z niego płaty, płytki, a także panele szklane. Te z powodzeniem zastępują elementy drewniane oraz wykonane z płyt PCV. Zazwyczaj wykorzystuje się je w celu nadania wnętrzu określonego charakteru oraz urozmaicenia określonej aranżacji. Swoją popularność zawdzięczają również łatwości montażu, który można wykonać samodzielnie.

Panele szklane i zwierzęta — czy to połączenie jest możliwe?

Panele szklane mogą wydawać się delikatne, a co za tym idzie — podatne na uszkodzenia mechaniczne. To z kolei wpływa na to, że z ich montażu rezygnują posiadacze czworonożnych przyjaciół. Warto jednak podkreślić, że właściciele zwierząt nie muszą rezygnować z tego rozwiązania aranżacyjnego. Panele szklane wykonane są z materiałów, które bardzo łatwo utrzymać w czystości — chcąc pozbyć się zabrudzeń, trzeba jedynie wytrzeć je mokrą szmatką z delikatnym detergentem. W związku z tym nawet jeśli futrzak postawi łapki na panelach, jego właściciel szybko pozbędzie się z nich zabrudzeń.

Jeśli ktoś obawia się, że ich zwierzak zniszczy panele szklane, może postawić na warianty stworzone na bazie szkła hartowanego, które są jeszcze bardziej odporne na uszkodzenia niż klasyczne warianty lakierowane. Co więcej, jeśli zdarzy się wypadek i płyta ulegnie stłuczeniu, rozpada się na małe kawałki pozbawione ostrych krawędzi, które nie zranią czworonoga.