kuchnia z panelami szklalnymi na scianie

Jak powstają nadruki na szklanych panelach?

Panele szklane cieszą się znaczną liczbą zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego — doskonale wyglądają w wielu wnętrzach, a przy tym, wykonane z odpowiednich materiałów odznaczają się znaczną trwałością. Podczas wyboru odpowiedniego produktu dla siebie, warto zwrócić uwagę na warianty z nadrukami. Te bez wątpienia przyciągną uwagę każdego i podkreślą charakter wybranego pomieszczenia. Jak powstają tego rodzaju produkty? W których pomieszczeniach możemy je zastosować?

Jak produkuje się szklane panele z nadrukami?

Pierwszym etapem tworzenia paneli szklanych z nadrukami jest przygotowanie projektu. Po ustaleniu, jak mają wyglądać gotowe elementy, można przejść do ich wykonywania. Ważne okazuje się odpowiednie przycięcie materiału oraz zadbanie o jego właściwości. Z reguły nadruki są nanoszone na lakierowane szkło hartowane, co zapewnia gotowym elementom wytrzymałość i odporność na wysokie temperatury.

Obecnie najczęściej do produkcji paneli szklanych z nadrukami używa się techniki wykorzystującej promienie UV. Najpierw szkło musi zostać odpowiednio oczyszczone. Później możemy na nie położyć tzw. primer, a następnie — nanieść wybraną grafikę z wykorzystaniem specjalnych tuszów. Całość utrwala się właśnie z wykorzystaniem wcześniej wspomnianych promieni UV. Warto też podkreślić, że wykonuje się również poddruk z białych i szarych atramentów, co wpływa dodatkowo na walory wizualne gotowych produktów.

Gdzie wykorzystać panele szklane z nadrukami?

Opisywane elementy są wykorzystywane jako panele szklane do kuchni, a także łazienki. Oprócz tego mogą znaleźć zastosowanie w innych pomieszczeniach, w tym w lokalach usługowych czy sklepach. Tego rodzaju produkty skutecznie ożywią wnętrza i zapewnią im niepowtarzalny szlif, zachowując doskonały wygląd na długo.