czyszczenie frontow kuchennych

Na jakich frontach kuchennych najmniej widać zabrudzenia?

Wyposażenie kuchni jest szczególnie narażone na zabrudzenia. Podczas przygotowywania posiłków zarówno blat, jak i fronty mebli mogą ulec zabrudzeniu. Oprócz tego unoszące się w powietrzu podczas gotowania cząsteczki tłuszczu również osiadają na meblach. Na szafkach można nierzadko zobaczyć także odciski palców oraz kurz. Takie zabrudzenia znacznie wpływają na estetykę wnętrza. Warto więc postawić na fronty meblowe, na których zanieczyszczenia nie będą tak widoczne. Jakie ich warianty wybrać?

Czystość a fronty mebli kuchennych — na jakie produkty postawić?

Jednymi z najchętniej wybieranych produktów są lakierowane fronty szklane, ponieważ to właśnie one dobrze maskują zanieczyszczenia. Warto jednak pamiętać, że jeżeli zależy nam na tym, aby odciski palców były mniej widoczne, powinniśmy postawić na warianty w jasnych odcieniach — im ciemniejsze, tym szybciej zauważymy na nich zanieczyszczenia. Dodatkową zaletą białego oraz zbliżonych do tej barwy odcieni jest fakt, że optycznie powiększają one wnętrze.

Jeżeli zależy nam nie tylko na tym, aby zabrudzenia nie były widoczne, lecz także na łatwości utrzymania mebli w czystości, powinniśmy postawić na fronty gładkie. Szkło lakierowane w kuchni wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, aby pozbyć się z niego kurzu, resztek tłuszczu czy śladów dłoni.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze frontów meblowych?

Podczas poszukiwania odpowiednich frontów meblowych powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykorzystywanych do ich produkcji materiałów. Doskonałymi właściwościami odznaczają się wcześniej wymienione warianty ze szkła hartowanego. Opisywane elementy powinny być odporne na stłuczenie, a także wysokie temperatury, szczególnie jeżeli mają być umieszczone w pobliżu kuchenki.