szklo z tekstura

Czy szkło lakierowane z teksturą pozwala uzyskać efekt trójwymiaru?

Szkło lakierowane to świetne uzupełnienie wielu eleganckich wnętrz. Doskonale prezentuje się w salonie, kuchni czy łazience. Wyróżnia się też doskonałymi właściwościami — jest odporne na działanie wilgoci, promieniowanie UV i łatwo usunąć z niego zabrudzenia. Część osób uważa jednak, że stanowi zbyt „surowy” dodatek do ich wnętrz. Warto w takim przypadku zwrócić uwagę na elementy z teksturą. Czy zapewniają one efekt trójwymiaru? Gdzie je zastosować?

Trójwymiarowy efekt na szkle lakierowanym

Wiele osób kojarzy szkło lakierowane z gładkimi powierzchniami. To właśnie z tego rodzaju materiałami zazwyczaj mamy do czynienia w sklepach. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku można znajdziemy też produkty z teksturą umożliwiająca uzyskanie efektu 3D. Takie materiały pozwalają na stworzenie w pomieszczeniach przytulnej atmosfery przy jednoczesnym podkreśleniu ich eleganckiego charakteru. Ponadto powstają z nich niepowtarzalne kompozycje.

Trójwymiarowe tekstury szkła mogą mienić się w zależności od tego, jak w danym momencie będzie na nie padać światło. To pozwala na uzyskanie pięknego efektu w salonie, łazience, a nawet sypialni. Poszukując odpowiednich wariantów do ostatniego z wymienionych pomieszczeń, warto zwrócić uwagę na produkty sprawiające wrażenie miękkich.

Gdzie wykorzystać szkło z teksturą?

Tak jak zostało wspomniane, szkła lakierowane z efektem 3D można zastosować niemal w każdym pomieszczeniu w domu. Doskonale sprawdzą się w formie paneli ściennych. Nie musimy decydować się na warianty o klasycznych kształtach — świetnie wyglądają np. umieszczone na ścianie w salonie wielokąty o odmiennych teksturach. Oprócz tego zdadzą egzamin w roli frontów mebli, którym zapewniają unikatowy charakter. Dzięki nim możemy m.in. stworzyć niepowtarzalną szafę do sypialni.