nowoczesna kuchnia

Jak dbać o szklane fronty kuchenne?

Łatwość czyszczenia frontów szklanych to ich bardzo ważna zaleta.  Z tego powodu są one chętnie wybierane jako uzupełnienie wyposażenia kuchni, łazienki, ale także salonu, sypialni, garderoby, a nawet pomieszczeń użyteczności publicznej. W końcu szklane fronty są dużo bardziej estetyczne i eleganckie aniżeli standardowe rozwiązania stosowane w kuchni. Sprawdź, jak dbać o szklane fronty kuchenne oraz jak je montować.

Jak pielęgnować szkło w kuchni?

Aby szklane fronty lśniły czystością, wystarczy regularnie przecierać je płynem do szyb lub wilgotną ściereczką do kurzu. Szybko znikają z nich tłuste plamy po oleju oraz inne zabrudzenia, powstające podczas przygotowywania posiłków. Do szklanych kuchennych frontów nie przywierają zanieczyszczenia, nie wnikają w nie tłuszcze ani woda, dlatego tak łatwo jest utrzymywać je w czystości. Odporne na ścieranie, doskonale ochraniają ściany przed wilgocią. Warto zdać sobie sprawę, iż łatwość czyszczenia frontów jest szczególnie istotna w kuchni, gdzie meble są narażone na zanieczyszczenia tłustymi plamami, ale także innymi substancjami, jak sok z buraków czy marchewki. Szkło, ze względu na swoją porowatość nie wchłania ich, dlatego zabrudzenie plamami nawet tak trudnymi do zmycia z innych powierzchni, nie przysparza trudności przy frontach szklanych.

Jak montować szklane fronty?

Do zalet oferowanych przez nas frontów szklanych należy także łatwość ich montażu. Można je bowiem łatwo i szybko przykleić lub przykręcić do ściany. Decydując się metodę montażu przy użyciu wytrzymałego, specjalnego kleju, znacznie zmniejszasz ryzyko uszkodzenia oraz rozbicia płytki. To niezwykle ważna ich zaleta, umożliwiająca szybki i trwały montaż na wielu powierzchniach.

Oferowane przez nas fronty szklane dostępne są w wielu wzorach oraz kolorach, a także z różnymi rodzajami wykończenia powierzchni: standardowym, satynowym, z teksturą, z teksturą trójwymiarową lub z nadrukiem. Oferujemy szeroką paletę barw frontów. Kolor pudrowego różu sprawdzi się w salonach oraz sypialniach, a fronty lakierowane z teksturą w przedpokoju. Szkło lakierowane z nadrukiem będzie doskonałe na okładziny ścienne i fronty szaf.