kolorowe szklo fusingowe

Czym są tzw. tafle fusingowe?

Szkło to materiał, który doskonale prezentuje się w pomieszczeniach zaaranżowanych w odmiennych stylach. Nadaje im charakter i podkreśla ich elegancję. Obecnie można wybierać spośród wariantów w wielu odmiennych kolorach oraz o różnych fakturach. Coraz większą liczbę zwolenników mają tzw. tafle fusingowe. Czym są? Gdzie warto je umieścić?

Szkło fusingowe — co to jest?

Wspomniane w tekście tafle powstają w procesie fusingu. W jego trakcie dochodzi do połączenia odmiennych elementów szklanych — najczęściej różnią się one kolorami. Jest to możliwe, dzięki włożeniu ich do pieca hutniczego, gdzie panuje bardzo wysoka temperatura. Warto podkreślić, że w zależności od tego, ile dokładnie wynosi, powstają tafle, w których wyraźnie widać łączenia szkła, oraz te tworzące spójną całość. Co więcej, kolorowe elementy mogą stanowić abstrakcyjną dekorację lub zostać ułożone w wybrany kształt, np. kwiat albo zwierzę.

W jaki sposób wykorzystać tafle fusingowe?

Tafle fusingowe, podobnie jak inne elementy szklane, mogą być wykorzystane w wielu pomieszczeniach w domu, a także obiektach usługowych. Świetnie sprawdzą się np. jako rama lustra lub obrazu. Tworzone są z nich też niepowtarzalne dekoracje ścienne pozwalające na ożywienie wnętrza. Warto podkreślić, że tego rodzaju elementy ze szkła pasują zarówno do nowocześnie urządzonych pomieszczeń, jak i tych nawiązujących do stylu retro.

Kolorowe szkło jest stosowane w sypialniach, garderobach, salonach czy korytarzach. W razie wątpliwości hurtownia szkła zaproponuje ciekawe rozwiązania, które odpowiedzą na oczekiwania wszystkich domowników lub właścicieli określonego lokalu, zapewniając pomieszczeniom doskonały wygląd. Tego rodzaju dekoracje można połączyć także z innymi elementami ze szkła utrzymanymi w stonowanych odcieniach.