szklane panele na budynku

Po czym poznać, że panel szklany został wykonany ze szkła hartowanego?

Panele szklane mają znaczną liczbę zwolenników. Obecnie można wybierać spośród wariantów w odmiennych kolorach i wzorach, co ułatwia ich dopasowanie do stylu panującego w pomieszczeniu, w którym mają być umieszczone. Oprócz tego łatwo utrzymać je w czystości. Warto jednak pamiętać, że jeśli chce się zainwestować w trwały, odporny na uszkodzenia produkt, należy postawić na wariant ze szkła hartowanego. Po czym rozpoznać tego rodzaju produkty?

Szkło hartowane — jak je rozpoznać?

Panele wykonane ze szkła hartowanego są najczęściej wybierane do wykańczania ścian, a także wykonywania frontów szafek. Docenia się je przede wszystkim za odporność na uszkodzenia, która jest znacznie większa niż w przypadku klasycznych produktów. Co więcej, nie ulegają zniszczeniu, nawet jeśli są narażone na bardzo niskie lub wysokie temperatury. Na tle innych produktów wyróżnia je także giętkość — gdy zaczniemy wywierać na nie nacisk, nie złamią się, a jedynie wygną.

Nie można również zapomnieć o tym, że szkło hartowane jest bezpiecznie. W przeciwieństwie do klasycznego nie rozpada się na wiele ostrych kawałków, którymi łatwo się zranić. To pozwala uniknąć wielu niebezpiecznych wypadków. Warto jednak przy tym pamiętać, że panele ze szkła hartowanego wyglądają niemal tak samo, jak produkty z niepoddanego temu procesowi materiału. Dlatego w razie wątpliwości odnośnie do cech danego produktu, warto zapoznać się z jego dokładnymi parametrami.

Na co zwrócić uwagę, kupując panele ze szkła hartowanego?

W związku z tym, że szkło hartowane jest droższe niż klasyczne, zdarza się, że sprzedawcy próbują oszukać swoich klientów. Warto na to uważać i zawsze przed dokonaniem zakupu sprawdzić certyfikaty wybranego szkła oraz renomę hurtowni. To pozwoli mieć pewność, że inwestuje się w najlepsze produkty.