szklo2

Czy kolorowe panele szklane z czasem nie blakną?

Kolorowe panele szklane to doskonałe uzupełnienie niemal każdego wnętrza. Można je wykorzystać zarówno w salonie czy sypialni, jak i kuchni czy łazience. Odpowiednio dobrane podkreślą charakter wnętrza, nadając mu elegancki szlif. Osoby, które inwestują w tego rodzaju rozwiązania, obawiają się jednak, że panele z czasem zaczną blaknąć. Czy tak się faktycznie dzieje?

Kolorowe panele szklane — czym są i gdzie można je wykorzystać?

Panele szklane tą wykorzystywane jako dekoracja ścian, która może okazać się również funkcjonalna. Z powodzeniem zastępują płytki nad kuchennym blatem, ozdabiają salon w formie elementów naściennych czy frontów szafek. Dzięki temu, że są dostępne w wielu kolorach, można je bez trudu dopasować do pomieszczenia niezależnie od stylu jego aranżacji. Dostępne są warianty w stonowanych odcieniach doskonałych do eleganckich wnętrz, jak i przyciągających wzrok produktów, które świetnie uzupełnią nowoczesne salony czy kuchnie.

Warto podkreślić, że kolorowe panele szklane są doceniane nie tylko za doskonały wygląd, lecz także swoją funkcjonalność. Przede wszystkim są one odporne na wysokie temperatury, co sprawia, że bez obaw można umieścić je również przy kuchence. Oprócz tego bardzo łatwo utrzymać je w czystości — wystarczy regularnie przecierać panele szmatką z delikatnym detergentem. Wbrew pozorom, tego rodzaju produkty wykazują również znaczną odporność na uszkodzenia mechaniczne, co zapewnia im trwałość. 

Blaknięcie paneli szklanych — czy trzeba się tego obawiać?

Tak jak zostało wspomniane, panele szklane są dostępne w wielu kolorach. Warto stawiać na warianty pomalowanie nieszkodliwymi farbami, szczególnie jeśli mają się one znaleźć w kuchni. Choć same panele są trwałe, wiele osób zastanawia się, czy tak samo jest z ich odcieniami. Pod warunkiem, że wybierzemy wariant od sprawdzonego dostawcy, możemy mieć pewność, że kolory na długo pozostaną intensywne i będą odporne na działanie światła czy ścieranie. Warto także zaznaczyć, że panele szklane są odporne na też na przebarwienia.