kuchnia z niebieskim panelem szklanym

Czy szkło lakierowane dobrze znosi wilgoć?

Ze szkła lakierowanego tworzone są panele ścienne, a także fronty szafek oraz innych mebli. Wszystko za sprawą jego doskonałego wyglądu oraz licznych zalet. Wiele osób obawia się jednak, że nie jest ono odporne na działanie wilgoci, a przez to rezygnuje z wykorzystania go w łazience czy kuchni. Czy to prawda? Dlaczego warto stawiać na produkty ze szkła lakierowanego?

Wilgoć a szkło lakierowane — co trzeba wiedzieć?

Wilgoć panująca w łazience czy kuchni nierzadko znacznie utrudnia aranżacje tego rodzaju przestrzeni. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie ma ona negatywnego wpływu na szkło lakierowane. Dlatego może być ono z powodzeniem stosowane w tego rodzaju wnętrzach. Ponadto nie musimy martwić się, że w opisywany materiał wsiąknie np. sos, przez co płytki położone na ścianie czy szklane fronty mebli się odbarwią — wystarczy, że przetrzemy je wilgotną ściereczką z delikatnym środkiem czyszczącym, a odzyskają doskonały wygląd po ich zachlapaniu. Z łatwością usuniemy z nich również tłuszcz.

Jakie jeszcze zalety ma szkło lakierowane?

Warto podkreślić, że odporność szkła lakierowanego na wilgoć nie jest jego jedyną zaletą. Tego rodzaju produkty Colorimo są niezwykle trwałe. Nie wpływają na nią też zmiany temperatur, co sprawia, że mogą być bezpiecznie stosowane także w pobliżu kuchenki. Ponadto nie odbarwiają się, nawet jeżeli działa na nie promieniowanie UV, dzięki czemu na długo zachowują swój doskonały wygląd.

Tak jak zostało wspomniane, znajdują wiele zastosowań w naszych mieszkaniach — położymy je na ścianie, a także wykorzystamy do produkcji mebli. Ułatwia to również dostępność szkła lakierowanego w wielu kolorach. Niezależnie od tego, czy tworzymy nowoczesne wnętrze czy klasyczne, znajdziemy odpowiedni produkt dla siebie.