ksiazki

Szkło lakierowane w domowej biblioteczce. Propozycje aranżacyjne

Szkło lakierowane ze względu na to, że zawsze jest hartowane, a następnie pokryte lakierem wyróżnia się odpornością na uszkodzenia, zarysowania oraz ukruszenia. Ponadto jest ono łatwe w pielęgnacji, trwałe a co ważne — niezwykle elegancko wygląda w pomieszczeniach. Tego rodzaju szkło z powodzeniem może być stosowane jako płytki, okładziny ścienne, panele, a wreszcie — fronty szklanek. W związku z tym warto zaprosić je również do domowej biblioteczki.

Aranżacja domowej biblioteczki ze szkłem lakierowanym w roli głównej

Słysząc wyrażenie „domowa biblioteka’ zazwyczaj ma się przed oczami pomieszczenie wypełnione drewnianymi szafkami, szeregiem półek, na których są ustawione książki. Tego typu aranżacje z pewnością przypadną go gustu miłośnikom tradycyjnych rozwiązań, jednak należy dodać, że biblioteki mogą również występować w nowoczesnej odsłonie. Chcąc uzyskać minimalistyczną, a do tego elegancką domową biblioteczkę warto sięgnąć po szkło lakierowane. Może ono występować w różnych kształtach, a także odcieniach, więc bez trudu dostosuje się je do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie czy dom. Szkło lakierowane w biblioteczce dobrze wygląda na frontach szaf, w których nierzadko są ukryte książki. To rozwiązanie pozwoli uchronić je przed kurzem, a pomieszczenie zyska luksusowy szlif, szczególnie jeśli postawi się na czarę lub białe odcienie.

Dobrze wyglądają również półki z książkami w duecie z zabudowanymi szafkami. To rozwiązanie sprawdzi się w szczególności, jeśli w pomieszczeniu mają być przechowywane np. dokumenty czy albumy ze zdjęciami, gdyż można ukryć je w ozdobionych szkłem szafkach. Domowa biblioteka stanowi ozdobę czterech kątów. W związku z tym podczas jej aranżacji dobrze też postawić również na kolor np. błękit, zieleń albo czerwień. Pięknie wyglądają także złote i srebrne zestawienia połączone ze stonowanymi barwami. W zależności od upodobań fronty szafek mogą być matowe lub z połyskiem. Niezależnie od wybranego wariantu szkło lakierowane będzie tworzyć ciekawą kompozycję razem z książkami.