szklo

Jakimi farbami lakieruje się panele szklane?

Panele szklane to ciekawe uzupełnienie aranżacji wnętrz. Mogą być umieszczone zarówno w pokoju dziennym czy sypialni, jak i kuchni, łazience oraz garderobie. Dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu zdobywają coraz większą liczbę zwolenników. Szczególną popularnością cieszą się warianty kolorowe, stanowiące oryginalne dekoracje wnętrz. Jakie farby są stosowane do ich lakierowania?

Kolorowe panele szklane — dlaczego warto na nie postawić?

Kolorowe panele szklane to doskonały wybór dla każdego, komu zależy na stworzeniu modnego, niepowtarzalnego wnętrza. Dzięki dostępności produktów w wielu barwach, bez trudu można je dopasować do wystroju danego pomieszczenia lub nadać mu zupełnie inny, niepowtarzalny styl. Panele szklane w wyrazistych odcieniach świetnie prezentują się na ścianach, a także jako fronty szafek. Panele szklane można wykorzystać także w formie blatu do stolika postawionego w pokoju dziennym. Taki dodatek bez wątpienia ożywi pomieszczenie. Lakierowane panele szklane dostępne są również w wersji z połyskiem, a także jako produkty matowe.

Jakimi farbami powinny być lakierowane panele szklane?

Aby elementy dekoracyjne ze szkła mogły zachwycać swoimi barwami, konieczne jest wykorzystanie odpowiednich produktów. Warto postawić przede wszystkim na panele szklane lakierowane farbami rozpuszczalnymi w wodzie. Dzięki temu elementy ze szkła pokryte tymi produktami mogą być z powodzeniem wykorzystywane w mieszkaniach, a także przestrzeniach publicznych.

Lakiery wodne mogą być wykorzystane do malowania wielu rodzajów szkła, w tym wariantów matowych oraz z połyskiem, a także produktów trójwymiarowych czy też z nadrukami. Warto także podkreślić, że obecnie dostępne są farby w wielu kolorach. W związku z tym niezależnie od tego, czy szuka się paneli szklanych w jasnych, pastelowych odcieniach, czy wariantów w klasycznych kolorach lub intensywnych, wyrazistych barwach — każdy znajdzie idealny produkt dla siebie.