panele szklane

Jaki jest maksymalny możliwy rozmiar paneli szklanych stosowanych we wnętrzach?

Wiele osób wykorzystuje panele szklane w aranżacji wnętrz, zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i tych mieszkalnych. Ze względu na fakt, że są one funkcjonalne oraz doskonale ozdabiają przestrzeń, tego typu  panele mogą znaleźć się na blatach, frontach szafek i witryn oraz na drzwiach szafach przesuwnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić je na ścianach. Na jaką wielkość paneli warto postawić?

Od czego zależy wielkość szklanych paneli?

Wielkość szklanych paneli zależy od paru czynników. Przede wszystkim ich rozmiar musi być dostosowany do miejsca, w którym mają zostać położone. Tego typu produkt powinien dokładnie przylegać do danej powierzchni, więc przed jego montażem trzeba wykonać pomiary blatu czy szafek. Również od klienta zależne jest to czy aranżacja z paneli będzie składać się z mniejszych elementów, czy też z większych tafli bez widocznych łączeń. Wymiar paneli może zależeć od tego, czy ma być na nich umieszczony wydruk, ponieważ nie na każdej wielkości możliwe jest nadrukowanie pożądanego rozmiaru. Wybierając określone wymiary paneli szklanych, należy także wziąć pod uwagę, że często trzeba wycinać w nich otwory np. na kontakty, szafkę czy klamkę, co też ma wpływ na ich wielkość.

Jaka jest więc maksymalna wielkość szklanych paneli? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Największa długość wynosi około dwóch do trzech metrów. Należy również zaznaczyć, że tafle są dostępne w różnych grubościach. W większości przypadków użycie grubszego szkła pozwala na uzyskanie tafli o większej długości, nawet sześciu metrów. Ponadto dłuższe panele można podzielić na mniejsze elementy, co nie będzie widoczne po ich montażu. W razie wątpliwości dotyczących tego, jaki rozmiar szklanych paneli sprawdzi się najlepiej w danym miejscu, warto zapytać o radę doświadczonych ekspertów, ponieważ inne wymiary lepiej sprawdzą się na frontach szafek, a inne na ścianach.