nowoczesna lazienka

Jakie szkło najlepiej nadaje się do obudowy kabiny prysznicowej?

Kabina prysznicowa wykonana ze szkła to doskonały wybór do niemal każdej łazienki. Taki element wyposażenia doskonale prezentuje się zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i tych utrzymanych w stylu nowoczesnym. Projektanci często polecają go do niewielkich pomieszczeń, choć równie dobrze wygląda w dużych łazienkach. Wiele osób obawia się jednak, że tego typu kabiny mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Czy to prawda? Z jakiego szkła zazwyczaj się je wykonuje?

Szkło, które sprawdzi się do wykonania kabiny prysznicowej

Najczęściej kabiny prysznicowe powstają ze szkła hartowanego. Tego rodzaju materiał jest odporny na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Warto także podkreślić, że surowiec ten określa się jako bezpieczny, ponieważ nawet jeżeli dojdzie do jego stłuczenia, nie rozpadnie się na ostre kawałki, którymi można się skaleczyć. Oprócz tego ten rodzaj szkła wykazuje również odporność na nagle zmiany temperatury, co także okazuje się istotne, jeżeli chcemy wykorzystać go do wykonania kabiny prysznicowej.

Popularnością cieszą się przezroczyste kabiny pozbawione ramek, które prezentują się luksusowo. Oprócz tego do wykonania opisywanego elementu wyposażenia łazienki wykorzystuje się szkło ornamentowe. Warto zwrócić uwagę na materiały pokryte powłoką ułatwiającą ich czyszczenie. Należy także zaznaczyć, że możemy zdecydować się na ozdobienie kabiny różnego rodzaju wzorami, które zapewnią całej aranżacji oryginalny charakter.

Jak jeszcze wykorzystać szkło w łazience?

Warto podkreślić, że opisywany materiał można wykorzystać w łazience również na wiele innych sposobów. Hurtownia szkła Colorimo oferuje surowce, z których powstają niepowtarzalne półki, fronty meblowe, a także eleganckie panele ścienne tworzące oryginalne kompozycje w wielu łazienkach.