ciemna lazienka

Ciemne szkło dekoracyjne – gdzie najlepiej się sprawdza?

Planujesz nowy wystrój swojego mieszkania? Szukasz pomysłów, by nadać wnętrzom ciekawego, niebanalnego wyglądu? Ciemne szkło z pewnością nada im oryginalny i elegancki charakter. Poza walorami estetycznymi jest ono bardzo praktyczne.
Ciemne szkło hartowane znajduje zastosowanie w miejscach narażonych na częste zabrudzenia i zachlapanie, na przykład w kuchniach i łazienkach. Jest ono odporne na wysokie temperatury i wiele substancji chemicznych. Można je kłaść w postaci frontów meblowych, płytek i okładzin ściennych, a także drzwi przesuwnych i drobnych elementów dekoracyjnych. W kuchniach często stosuje się je w postaci tzw. backsplash. Jest to element ochronny położony pomiędzy blatem a górnymi szafkami. Chroni on ściany przed wilgocią i zabrudzeniem tłuszczem, barwnikami owocowymi i innymi środkami spożywczymi. Wykonanie go z czarnych paneli dodatkowo powoduje, że powstałe plamy nie są bardzo widoczne. Ciemne szkło dekoracyjne w łazience ma podobne zastosowanie. Chroni ściany przed zachlapaniem i zabrudzeniami, dodatkowo nadaje pomieszczeniu wyjątkowej elegancji. Czarne panele szklane mogą pomóc przyciemnić wnętrze salonu, jeśli zależy ci na stworzeniu małego kina domowego.

Jak zaaranżować wnętrze z wykorzystaniem ciemnego szła?

Niektóre osoby nie chcą stosować ciemnych kolorów we wnętrzach z obawy przed nieco ponurym efektem. Stosując szkło dekoracyjne, nie musisz się tego obawiać. Jego gładka, mniej lub bardziej błyszcząca powierzchnia sprawia, że wygląda ono elegancko, a dzięki grze światła pomieszczenia można nawet lekko rozświetlić.

Dobrym sposobem, by uniknąć efektu zaciemnienia wnętrz, jest stosowanie niewielkich szklanych elementów w połączeniu z jasnymi. Czarny backsplash możesz połączyć z białymi frontami meblowymi, a łazienkę wyłożoną ciemnymi panelami rozjaśnić białym dywanikiem lub złotymi elementami dekoracyjnymi. Ciemne szkło dekoracyjne dostępne jest jako gładkie, wzorzyste lub z różnymi teksturami. Sprawiają one, że szkło wygląda bardziej przytulnie i miękko.