master soft wizualizacja biala 45a310b0 1012 080450

Panele szklane czy płytki?

Kuchnie to miejsca, których ściany zazwyczaj wyłożone są tradycyjnymi płytkami. A gdyby tak zamienić standardowe kafelki na nowoczesne, estetyczne i łatwe w konserwacji panele szklane? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na innowacyjne rozwiązanie oraz dlaczego jest ono korzystniejsze, niż tradycyjne płytki ceramiczne.

Panele szklane, czyli co?

Oferowane przez nas panele szklane, w przeciwieństwie do tradycyjnych płytek, składają się z kilku warstw, sklejonych tak, aby całość była odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz stłuczenia. Panele szklane idealnie nadają się do pomieszczeń kuchennych, gdyż posiadają podwyższoną odporność termiczną oraz mechaniczną. Dlatego też mogą być kładzione bezpośrednio nad kuchenką. Kilkuwarstwowe szkło oferowanych przez nas płytek klejone jest za pomocą folii lub żywicy. Niektóre szklane panele produkowane są także ze szkła hartowanego, uzyskiwanego w procesie obróbki zwykłego szkła metodą termiczną.

Dlaczego szklane panele są lepsze niż tradycyjne płytki?

Szklane panele dużo lepiej sprawdzą się w kuchni niż tradycyjne płytki ceramiczne z wielu powodów. Po pierwsze są bardziej dekoracyjne, eleganckie i estetyczne. Dzięki nim kuchnia zyska niepowtarzalny, oryginalny, a zarazem luksusowy, stylowy wygląd. Ponadto są dużo bezpieczniejsze, co jest szczególnie ważne gdy w domu są małe dzieci. W przypadku stłuczenia bowiem szklane panele nie rozpadną się na drobne kawałki, jak zwykłe płytki: roztrzaskane kawałki w całości utrzyma specjalna folia, którą są pokryte. Co więcej, oferowane przez nas szklane panele stanowią doskonały izolator akustyczny i są łatwe w czyszczeniu. Są odporne  na  wysokie  temperatury, nie przywierają do nich zanieczyszczenia, a także nie wnikają w nie tłuszcze oraz woda. Ponadto szklane płytki kuchenne są odporne na ścieranie. Kolejnymi zaletami paneli szklanych, które sprawiają, że  stanowią one dużo lepsze rozwiązanie niż tradycyjne płytki ceramiczne, są łatwość montażu i duży wybór wzorów oraz kolorów. Oferowane przez nas panele w jasnych kolorach polecamy zwłaszcza do małych kuchni, gdyż optycznie powiększą pomieszczenie. Ponadto w naszej ofercie znajdziesz panele szklane z wykończeniem standardowym, satynowym, z teksturą, z teksturą trójwymiarową lub z nadrukiem.

Oferowane przez nas szklane panele montuje się bardzo prosto na dwa sposoby: używając specjalnego kleju lub przykręcając je do ściany. Druga metoda sprawdzi się wtedy, gdy będziemy chcieli wyeksponować znajdującą się na ścianie za płytkami cegłę lub zamontować za panelem światła LED, będące wspaniałą dekoracją i jednocześnie dodatkowym, punktowym źródłem światła kuchennego.