kuchnia

Oklejanie mebli szkłem lakierowanym jako oznaka szyku i stylu

Prawdziwym hitem ostatnich miesięcy jest oklejanie mebli szkłem lakierowanym, dzięki czemu wnętrze staje się bardziej eleganckie. Sprawdź, jakie są zalety szklanych frontów meblowych oraz jakie rodzaje szkła mamy w naszej ofercie.

Zalety mebli, oklejonych szkłem lakierowanym

Meble, oklejone szkłem lakierowanym mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardziej eleganckie i stylowe. Doskonale nadają się do małych pomieszczeń, które optycznie powiększą oraz rozświetlą – wnętrze bowiem będzie się w nich odbijało, sprawiając wrażenie większego. Meble, oklejone szkłem lakierowanym, są bardziej odporne na wilgoć, zarysowania oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nie odbarwiają się, nie przebarwiają i nie matowieją. Ich czyszczenie jest niezwykle proste, ponadto, dzięki całkowicie płaskim powierzchniom, na frontach szklanych nie osadzają się brud oraz bakterie. Są także odporne na działanie wysokich temperatur – dlatego meble, oklejone szkłem lakierowanym są doskonałym rozwiązaniem do kuchni. Odbijają światło, przez co rozświetlają pomieszczenie.

Różne rodzaje szkła lakierowanego

W naszej ofercie posiadamy szkło lakierowane do łazienki, które łatwo dopasujesz do konkretnego wnętrza. I tak do sypialni oraz salonów polecamy szkło lakierowane z satynowym wykończeniem, w ciepłych, jasnych kolorach, takich jak pudrowy róż czy błękit. Meble kuchenne warto okleić szkłem z wykończeniem standardowym, którego kolor możesz dopasować do koloru ścian i akcesoriów. Naszym klientom proponujemy następujące kolory szkła lakierowanego: truskawkowy, miodowy, błękitny, jagodowy, śliwkowy, czekoladowy, kawowy, waniliowy, bananowy, perłowy, biały, kredowy, popielaty, grafitowy, stalowy, czarny i srebrny. Do oklejenia szaf przesuwnych, stolików czy innych mebli polecamy natomiast dwa rodzaje szkła lakierowanego:

  • z teksturą,
  • z nadrukiem.

Szkło lakierowane z teksturą jest unikatowym materiałem, łączącym w sobie trwałość i solidność z łagodnym oraz ponadczasowym designem. Jego powierzchnia jest odporna na zarysowania i na ślady odcisków palców. Szkło lakierowane z nadrukiem jest natomiast doskonałym rozwiązaniem jako na okładziny ścienne. Bazą szkieł z nadrukiem są szkła ornamentowe.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.