szklo

Jakie tekstury można uzyskać na panelach szklanych?

Panele szklane to uniwersalne i funkcjonalne ozdoby, które można zamontować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Sprawdzają się zarówno między dolną a górną zabudową meblową w kuchni, jak i w łazience. Są także świetnym dopełnieniem salonu, sypialni czy przedpokoju. Mogą zastępować płytki ceramiczne, drewniane lamele czy ozdobne płyty PVC. Za ich popularnością przemawia połączenie estetyki z użytecznością.Ponadto wyróżnia je trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Dodatkowym atutem jest szeroki wybór paneli szklanych spośród modeli dostępnych w różnych wzorach, kolorach i kształtach. Co więcej, uwagę zwraca także bogactwo tekstur, dzięki którym można uzyskiwać oryginalne efekty aranżacyjne we wnętrzach. Sprawdź, na jaki rodzaj szklanych paneli możesz się zdecydować.

Jakie tekstury wyróżniają szklane panele?

Panele szklane powstają w efekcie zaawansowanej obróbki lakierowania szkła. W zależności od preferowanego stylu można wybierać m.in. spośród połyskujących, matowych lub bogato zdobionych elementów, które nadadzą pomieszczeniom oryginalnego charakteru. Największą popularnością na rynku cieszą się panele szklane z połyskiem, które pasują do każdego typu wnętrza. Dostępne w różnej kolorystyce, od barw soczystych po pastelowe, wpisują się w klimat pomieszczeń utrzymanych w różnorodnych stylach. Lakierowane szkło z połyskiem świetnie sprawdza się w kuchni i łazience. Może być również niezastąpione w każdym pomieszczeniu, w którym domownikom zależy na uzyskaniu głębi i efektu lustrzanego odbicia otoczenia.

Przeciwieństwem połysku jest mat. Taką powierzchnię również można uzyskać na szklanych panelach. Po matowe panele szklane nazywane też satynowymi, najczęściej sięgają ci, którzy chcą zyskać elegancką dekorację pozbawioną refleksów świetlnych. Ten rodzaj szklanych paneli świetnie sprawdza się w pokoju dziennym lub w jadalni. Wśród paneli szklanych do salonu i sypialni duże zainteresowanie wzbudzają również ornamentowe panele z teksturą, która pozwala uzyskać efekt miękkości i przytulności. Innowacyjny materiał sprawia wrażenie miękkiej, trójwymiarowej powierzchni, która prezentuje się we wnętrzach bardzo oryginalnie i nowocześnie. Taka forma skutecznie ukrywa też ślady po odciskach palców.

Ostatnim rodzajem paneli szklanych są lakierowane panele z nadrukiem o gładkiej lub trójwymiarowej teksturze i bogatym wzornictwie. Szkło lakierowane daje nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych, stąd też można wybierać spośród szerokiej gamy wzorów bądź też niekiedy istnieje możliwość stworzenia własnej nieszablonowej kompozycji. W naszej ofercie znaleźć można m.in. wzory inspirowane wyglądem przytulnych tkanin kojarzących się z domowym ciepłem i przytulną atmosferą. Ich różnorodna kolorystyka sprawia, że tego rodzaju panele mogą być główną, zwracającą uwagę dekoracją wnętrza lub nieco bardziej stonowaną ozdobą, która np. dzieli przestrzeń na strefy. Panele szklane z nadrukiem sprawdzają się w każdym wnętrzu. Najczęściej jednak wybiera się je do salonów lub sypialni.