garderoba

Jak urządzić garderobę z wykorzystaniem paneli szklanych?

Osobna garderoba pozwala na uporządkowanie ubrań, butów i dodatków, a przy tym znacznie ułatwia poranne przygotowywanie się do nadchodzącego dnia. Oprócz zalet praktycznych może mieć ona jednak także walory natury estetycznej. Dowiedz się, jak z użyciem szkła urządzić garderobę, która będzie zarówno efektywna w użytkowaniu, jak i atrakcyjna wizualnie.

Oszklona garderoba – wprowadź atmosferę luksusu do swojego domu

Istnieją liczne metody urządzenia garderoby w mieszkaniu. Może mieć ona formę wolnostojącego mebla, zostać zaaranżowana w narożniku pomieszczenia, we wnęce czy wreszcie zajmować osobny pokój. Każdy z tych wariantów ma swoje zalety i specyficzne właściwości. Istnieje jednak czynnik, który łączy je wszystkie – tafle szklane zawsze stanowią dla nich idealne uzupełnienie.

Wykorzystywane w garderobach szkło zazwyczaj ma postać frontów meblowych czy paneli pełniących funkcję drzwi. Przeszklone meble pozwalają ci dokładnie widzieć to, co jest w środku. Jeżeli więc twoja garderoba będzie znajdować się np. w sypialni, da ci to możliwość zaplanowania stylizacji na dany dzień tuż po przebudzeniu – jeszcze zanim wstaniesz z łóżka.

Przeszklenia sprawiają również, że sama zawartość garderoby staje się elementem estetycznym. Atrakcyjnie powieszone i poukładane ubrania, efektownie wyeksponowane dodatki czy biżuteria – wszystko to będzie prezentować się za szybą ekskluzywnie i luksusowo niczym na wystawie butiku. Szczególnie jeżeli wzmocnisz uzyskany rezultat za pomocą opraw oświetleniowych zainstalowanych w taki sposób, by rzucane przez nie światło wydobywało z mroku najbardziej atrakcyjne elementy aranżacji.

Jeżeli chcesz, by twoja garderoba była jeszcze atrakcyjniejsza, możesz wykorzystać panele dekoracyjne – np. szkło lakierowane z nadrukiem. Jeżeli pozwala ci na to wystrój pomieszczenia, a także położenie i wymiary garderoby, spróbuj łączyć ze sobą panele szklane o różnych formach wykończenia – pozwoli ci to poeksperymentować z konwencjami i osiągnąć niepowtarzalny efekt estetyczny. Świetnym pomysłem będzie np. zastosowanie szkła satynowanego lub z teksturą i zestawienie ich z wariantami połyskliwymi.