łazienka wykończona szkłem

Jak odmienić oblicze łazienki przy pomocy szkła?

Zastosowanie szkła w łazience to skuteczny, a jednocześnie efektowny sposób na całkowite odmienienie jej oblicza przy pomocy oryginalnych, sprawdzonych i praktycznych rozwiązań. Szklane panele stanowią bowiem doskonałą alternatywę dla tradycyjnych płytek, a dostępność różnorodnych modeli pozwala na swobodne łączenie wzorów, kształtów i kolorów w celu stworzenia idealnej aranżacji. Dowiedz się więcej na ten temat w poniższym artykule!

Panele szklane

Wykorzystanie paneli szklanych do łazienki to nie tylko modna, ale również praktyczna alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Szkło sprawia, że łazienka staje się bardziej elegancka i optycznie większa. Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje szkła, co pozwala na dopasowanie paneli do każdego stylu i gustu.

Wśród paneli znajdziesz modele matowe, z połyskiem, z trójwymiarowymi wzorami oraz w różnych odsłonach kolorystycznych. Ponadto możesz zdecydować się także na produkty ze szkła hartowanego, które są bardzo trwałe i odporne na wysoką temperaturę, dzięki czemu doskonale sprawdzą się np. w kabinach prysznicowych.

Szkło lakierowane

Szkło lakierowane, zwane również malowanym, dostępne jest w wielu różnych wzorach, kształtach i fakturach. Jedną z ciekawych propozycji są płytki szklane przyjmujące postać geometrycznych kształtów. Wybór odpowiedniego i dopasowanego do indywidualnych preferencji, a także aranżacji modelu pozwoli na stworzenie niezwykle efektownego, a jednocześnie ponadczasowego wnętrza łazienki. Wykorzystanie szkła lakierowanego (w szczególności hartowanego) na ścianach w łazience to rozwiązanie charakteryzujące się licznymi zaletami.

Po pierwsze, szkło hartowane jest bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że panele utrzymają swoją estetykę przez wiele lat. Po drugie, szkło malowane do łazienki długo wygląda jak nowe, gdyż nie wymaga wysiłku ani szorowania podczas czyszczenia. Po trzecie, panele szklane nie chłoną wilgoci, co ma ogromne znaczenie szczególnie w przypadku okładzin stosowanych w łazience.