szklo w kuchni

Gdzie najlepiej sprawdzają się blaty ze szkła?

Meble wykonane z użyciem paneli szklanych są eleganckie i uniwersalne. Dotyczy to również szklanych blatów, których wytrzymałość i neutralna estetyka pozwalają na stosowanie ich w dowolnym pomieszczeniu i do dowolnych celów. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy listę miejsc i zastosowań, w których szklane blaty będą strzałem w dziesiątkę!

Poznaj możliwości, jakie wiążą się z użytkowaniem szklanych blatów

Blaty ze szkła mają uniwersalny wygląd; dzięki niemu oraz dzięki różnorodnym możliwościom wykończenia łatwo jest dopasować je do niemal każdej aranżacji wnętrza. Poza szerokim wyborem kolorów, zdobień, wzorów czy tekstur cechują się jednak również wysoką wytrzymałością. Są odporne na nacisk i uderzenia, niestraszne im też wysokie lub niskie temperatury. Co więcej, są również łatwe w czyszczeniu. Wszystko to sprawia, że doskonale sprawdzą się jako:

  • Blaty kuchenne – szkło hartowane zniesie bez szwanku obciążenia i dotyk gorących naczyń. Jest też odporne na zarysowania i pęknięcia. Niestraszne mu również plamy z kawy, herbaty czy mocno barwiących sosów. Co więcej, właściwości użytkowe nie wykluczają tu możliwości estetycznej aranżacji – szkło hartowane do kuchni wciąż może zostać poddane różnorodnym zdobieniom.
  • Blaty stołowe – szkło może zostać przycięte w niemal dowolny kształt. Razem ze wspomnianymi możliwościami z zakresu doboru kolorystyki i wzornictwa tworzy to niemal nieograniczone możliwości w zakresie estetyki stolika do kawy czy stołu jadalnego. Warto tu wspomnieć, że szkło hartowane spod naszej egidy malowane jest farbami na bazie wody, przez co wykonane z niego blaty mogą być bezpiecznie używane np. do spożywania posiłków.
  • Lady i blaty w miejscach publicznych –lady sklepowe oraz blaty w salonach i różnego rodzaju punktach usługowych nieustannie narażane są na nacisk i pęknięcia – każdego dnia opierają się na nich setki klientów, nierzadko też kładąc na nich ciężkie torby czy pakunki. Zastosowanie szkła hartowanego sprawi, że blaty bez uszczerbku przetrwają wszystkie te obciążenia, zachowując przy tym nienaganny wygląd. Oprócz tego możliwe będzie maksymalne dostosowanie ich do wystroju lokalu – zarówno przez odpowiedni dobór kolorów, jak i wykończenie w postaci połysku, matowienia, określonego wzoru, a nawet tekstury czy efektu 3D.