dlaczego warto postawic na okladzine szklana w kuchni

Dlaczego warto postawić na okładzinę szklaną w kuchni?

Zamiast tradycyjnych płytek szklana okładzina w kuchni? Tak, to możliwe, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom. Sprawdź, dlaczego szklana okładzina sprawdzi się w kuchni lepiej od zwykłych kafelków.

Okładzina szklana, czyli co?

Szklana okładzina składa się z kilkuwarstwowych paneli sklejonych w odpowiedni sposób. Dzięki temu okładzina jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz na stłuczenia, a także posiada podwyższoną odporność termiczną co jest szczególnie ważne w kuchni, gdzie ze względu na procesy gotowania, panują wyższe temperatury niż w pozostałych pomieszczeniach. Szkło klejone jest za pomocą folii lub żywicy, a także, w przypadku szkła hartowanego, obrabiane dodatkowo metodą termiczną. Łatwe w montażu, wytrzymałe i estetyczne z powodzeniem zastąpi tradycyjne płytki. Dlaczego warto na nie postawić zwłaszcza w kuchni?

Jakie są zalety szklanej okładziny kuchennej?

Przede wszystkim kuchnia jest pomieszczeniem, w którym panuje wyższa temperatura oraz którego podłogi i ściany szybciej się brudzą. Resztki jedzenia, spadające z blatu, tłuszcz, osadzający się na ścianach, para z gotowania, opadająca na kafelki sprawiają, że kuchnię czyści się dłużej i ciężej. Tymczasem ściana kuchenna, wyłożona szklaną okładziną, jest  odporna  na  wysokie  temperatury  i niezwykle łatwa  w  czyszczeniu.  Do szkła nie przywierają  bowiem zanieczyszczenia, nie wnikają w niego tłuszcze oraz woda. Co więcej, szklana wykładzina kuchenna jest odporna na ścieranie oraz wilgoć. Aby utrzymać ją w czystości, wystarczy od czasu do czasu przetrzeć szklane panele płynem do szyb.

Kolejną zaletą szklanej okładziny kuchennej jest fakt, iż stanowi ona doskonały izolator akustyczny i jest całkowicie bezpieczna. Szkło w przypadku stłuczenia nie rozpadnie się na drobne kawałki, tak jak płytka ceramiczna, gdyż w całości utrzyma je specjalna folia, którą pokryte są oferowane przez nas panele.

Nie mniejsze znaczenie ma walor dekoracyjny paneli szklanych. Dzięki nowoczesnej okładzinie kuchnia zyska elegancki oraz niepowtarzalny wygląd. Jeśli zastosujesz okładzinę w jasnym odcieniu, optycznie powiększysz i doświetlisz małe pomieszczenie.

Jakie odcienie okładziny szklanej najlepiej nadawać się będą do kuchni?

Bogaty wybór oferowanych przez nas wzorów i kolorów szklanych okładzin kuchennych sprawia, że dobierzesz je do pomieszczenia, urządzonego w dowolnym stylu. Oferujemy okładziny standardowe, satynowe, z teksturą, z teksturą trójwymiarową lub z nadrukiem. Do kuchni idealnie nadawać się będzie okładzina w kolorze truskawkowym, miodowym, błękitnym, jagodowym oraz śliwkowym. Do małych kuchni polecamy okładzinę w kolorze waniliowym, bananowym, perłowym lub białym. W naszej ofercie posiadamy także trwałe i solidne szkło lakierowane z teksturą. Jego miękka, trójwymiarowa powierzchnia, jest odporna na zarysowania i na ślady odcisków palców. Oryginalną propozycją jest także szkło lakierowane z nadrukiem, którego bazę stanowi szkło ornamentowe.