szkło dekoracyjne na ścianie

Częste motywy wykorzystywane na szkle dekoracyjnym

Szkło dekoracyjne coraz częściej stosowane jest do tworzenia ciekawych aranżacji utrzymanych zarówno w nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym stylu. Materiał ten łączy w sobie walory estetyczne z funkcjonalnością. Sprawdzi się na ścianach lub frontach meblowych w salonie i sypialni, a także stanowi wspaniałą alternatywę dla płytek ceramicznych w kuchni lub łazience. W niniejszym artykule przyjrzymy się częstym motywom wykorzystywanym na szkle dekoracyjnym!

Kwiatowe wzory, motywy roślinne i inspirowane tkaninami

Jednym z najbardziej popularnych motywów zdobiących szkło dekoracyjne są wzory kwiatowe. Ich uniwersalność i różnorodność sprawiają, że wspaniale nadają się do ozdoby wszystkich pomieszczeń w domu czy mieszkaniu, a także tworzenia oryginalnych i jedynych w swoim rodzaju aranżacji. Wyraziste motywy przyciągają wzrok i dodają wdzięku każdej kompozycji.

Ponadto wzory roślinne, zwierzęce i geometryczne łączą się w barwnych kompozycjach, które nawiązują do regionalnych strojów, haftów, wycinanek czy malowideł. Dużą popularnością cieszy się też szkło malowane w motywy inspirowane różnego rodzaju tkaninami, które nadają wnętrzu ciepła i przytulności. Wraz z ciekawymi grafikami na szkle dekoracyjnym znajdziesz również rozmaite, żywe barwy, które wprowadzają do pomieszczeń ciekawy efekt.

Motywy geometryczne

Wzory geometryczne to kolejny popularny motyw wykorzystywany na szkle dekoracyjnym. Proste kształty, takie jak trójkąty, kwadraty czy okręgi, tworzą harmonijną kompozycję, która świetnie sprawdza się zarówno we współczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach wnętrz. Szkło dekoracyjne w elementach wykończeniowych ozdobione geometrycznymi motywami może stanowić piękne dopełnienie stworzonej stylistyki, a w przypadku dużych paneli czy ekranów – podstawę całej aranżacji.

Co istotne, szklane dodatki można wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Szkło dekoracyjne do kuchni, łazienki, salonu, sypialni czy biura będzie stanowiło estetyczny, a jednocześnie wyrazisty akcent. W ofercie producentów znajdziesz zarówno pojedyncze panele, jak i całe zestawy składające się np. kilku elementów, a także szkła lakierowane w różnych kształtach.